14 Temmuz 2024, Pazar

Horsunlu'da muhteşem şenlik

8 Haziran 2022, Çarşamba 14:33

     


Kuyucak Belediyesi Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde ilk etkinlik yapıldı. Kuyucak Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Çocuk Şenliği’nde yüzlerce çocuk doyasıya eğlendi. Çocuklar, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’e tesis için teşekkür etti.
Kuyucak Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa organize ettiği Kuyucak Geleneksel Çocuk Şenliği bu kez Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Etkinliğe Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü, Horsunlu Mahalle Muhtarı Bilen Keçelioğlu, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Kuyucak Belediyesi’nin kurmuş olduğu Özel Çocuklar Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisiyle başlayan programda  palyaçolar, çocukların yüzlerini boyadı, balonlar dağıtıldı. Çeşitli oyunlarla çocuklar doyasıya eğlendi. Pamuk şeker ile çocukların ağzı tatlandı. Şişme oyun parkı da çocukların ilgi odağı oldu. Beden Eğitimi Öğretmenleri gözetiminde çeşitli yarışmalar düzenlendi. Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde çocuklar eğlencenin tadını çıkardı.

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Kuyucak’ta Gençlik Merkezimizde, Pamukören Sosyal Tesisleri’nde ve son olarak da hizmete sunmuş olduğumuz Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde Çocuk Şenliğimizi gerçekleştirdik. Pandemi süresince çocuklarımız sokaklara çıkamadı. Çocukların tekrar eski günlerine kavuşması için çalışıyoruz. Kuyucak Belediyesi olarak yeşil alan çalışmalarımız, spora ve çocuğa verdiğimiz önem çok güzel başarılar getiriyor. Kuyucak Belediyespor lisanslı sporcu sayımız Aydın il genelinde ikinci sırada. Bütün spor dallarında çocuklarımızı yatkın hale getirmeye çalışıyoruz. Hem derslerinde hem de sporda başarılı olmalarını istiyoruz. Kuyucak Belediyesi olarak yeşil alanlara ve sporun gelişmesine çok önem veriyoruz” dedi.
  
Son Eklenen Haberler