14 Temmuz 2024, Pazar

Kuyucak'ta 'Atatürk' anıldı

10 Kasım 2022, Perşembe 11:23

     


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Kuyucak’ta özlem ve minnet ile anıldı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kuyucak Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 08.55’te Atatürk anıtına Kaymakamlık ve Kuyucak Belediyesi’nin çelenginin sunumu ile başlayan tören, saat 09.05’te sirenlerin çalınmasıyla devam etti. Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve tüm katılımcılar saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.
ATATÜRK ORATORYOSU ETKİLEDİ
Atatürk anıtındaki çelenk sunum töreni sonrasında ikinci tören, Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 09.30’da başladı. Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu ’10 Kasım’ temalı resim sergisi Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çömden tarafından gezildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Atatürk Oratoryosu ve Halk Oyunları gösterisi izleyenleri etkiledi.
ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
İlçede düzenlenen Liseler Arası "Büyük Gazi ve Milli Mücadele Ruhu" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren Kuyucak Şehit Bahri Uçuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden birinci Selinay Civar, Pamukören Anadolu Lisesi'nden Pelin Bölük oldu. Ortaokullar Arası 'Atatürk'ü Anlama ve Anlatma' konulu şiir yarışmasında dereceye giren Kuyucak İmam Hatip Ortaokulu'ndan birinci Azranur Sekmen, ikinci Başaran Ortaokulu'ndan İlayda Yiğit ve üçüncü Horsunlu Çanakkale Şehidi Kocayusufoğlu Hasan Ortaokulu'ndan Armağan Kılıç oldu. İlkokullar Arası 'Atatürk'ü Anlama ve Anlatma' konulu resim yarışmasında dereceye giren Kuyucak Cengiz Topel İlkokulu'ndan Defne Göçen birinci, Horsunlu İlkokulu'ndan Hüseyin Ertuğ Çam ikinci ve Gencellidere Şehit Tekin Durmaz İlkokulu'ndan Deniz Yusuf Topçu üçüncü oldu. 

  
Son Eklenen Haberler