14 Temmuz 2024, Pazar

Kuyucak'ta kitap fuarı açıldı

19 Aralık 2023, Salı 16:43

     


Kuyucak Belediyesi 1. Kitap Günleri, Kuyucak’ta başladı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılış programı ve kum sanatı gösterileriyle başlayan Kitap Günleri etkinliği, Kuyucak Belediyesi Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri Düğün Salonu’nda yazarların kitap stantlarının gezilmesiyle devam etti.
Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde kum sanatçısı Tarkan Köylü’nün şiir dinletisi ve kum gösterisiyle başlayan Kuyucak Belediyesi 1. Kitap Günleri etkinliğine Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Mehmet Çömden, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.  Kum sanatçısı Tarkan Köylü’nün gerçekleştirmiş olduğu gösteri heyecanla izlendi. Milli duyguların kabardığı gösteri alkış aldı.
Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösterinin ardından Kuyucak Belediyesi Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri Düğün Salonu’nda 1. Kitap Günleri’nin açılış kurdelesi ilçe protokolü tarafından kesildi. İlçe protokolü ve binlerce öğrencinin katılımıyla yazarların stantları gezildi.

Kuyucak Belediye Başkanı Mehmet Çömden, “Güzel Kuyucak’ımızda böyle güzel bir etkinliğin gerçekleşmesi hem çocuklarımız hem bizler hem de tüm halkımız için çok kıymetlidir. Tarih boyunca toplulukların kitaptan, ilimden, irfandan uzaklaşıldıkça neler ile karşılaşabileceklerini acı tecrübeler ile görmekteyiz. Çünkü tarihten ders almayanlar onu tekrarlamaya mahkûmdur. Belediyemiz olarak halkımızın hizmetinde bulunan Kuyucak İlçe Kütüphanemize her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz.  Aynı zamanda 2018 yılında faaliyete açtığımız Kuyucak Belediyesi Gençlik Merkezi’nde sevgili okurlarımızı da unutmadık. Onlar için ülkemizin sevilen yazarlarından derlenen çok güzel bir koleksiyon hazırlayıp Kuyucak halkının hizmetine sunduk. Öğrencilerimize yönelik kültür ve sosyal faaliyetlerinin yanında spor faaliyetlerinde de tüm desteğimizi sağlıyoruz.

Kuyucak Gençlik Merkezi, Pamukören Sosyal Tesisleri ve Horsunlu Sosyal Tesisleri’nde gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın her türlü spor faaliyetini gerçekleştirebilecekleri alanlar inşa ettik. Gençlerimi ze, tesislerimizin kapıları her daim açık. Kuyucak Belediyespor Kulübümüzde de Güreş, Karate, Tekvando, Jimnastik, Masa Tenisi, Tenis, Atletizm, Hentbol ve Voleybol branşlarında yüzlerce lisanslı ve milli sporcu yetişiyor. Sporun ilçesi Kuyucak’ta geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz. Kuyucak’ı nasıl sporun ilçesi yaptık ise eğitimin ve kültürün ilçesi yapmak için var gücümüzle çalışıyor, çocuklarımız ve gençlerimiz için belediyemizin tüm imkânlarını seferber ediyoruz.  Kitap günlerimizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kuyucak Belediyesi 1. Kitap Günleri etkinliğine yazarlardan Şeyma Akkan, Cemal Ulu, Bekir Manav, Emrah Görmek, Gül Yıldız, Erkan Karasoy, Köksal Aydın, Selim Küçükfosforlu, Nesrin Hazer Yıldız, Rami Fatih, Ahmet Yıldız ve yerel yazarlardan Abdullah Kırkık, Naim Özdamar, Emin Şahna ve Osman Girgin katıldı.

Kuyucak Belediyesi 1. Kitap Günleri 20 Aralık Çarşamba günü saat 15.00’e kadar Kuyucak Belediyesi Çok Amaçlı Kapalı Pazaryeri Düğün Salonu’nda devam edecek.

  
Son Eklenen Haberler