14 Temmuz 2024, Pazar

Kuyucak'ta Öğretmenler Günü kutlandı

24 Kasım 2023, Cuma 15:46

     


Kuyucak’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü, Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde kutlandı.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)
Program, sabah Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başlarken, öğleden sonra Kuyucak Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti. Çok sayıda öğretmenin katıldığı tören coşkulu bir şekilde kutlandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Bütün öğretmenlerin katılımıyla Öğretmen Marşı hep bir ağızdan söylendi. Şiirler, slayt gösterileri ve Kuyucak Şehit Bahri Uçuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin hazırlamış olduğu zeybek gösterisi ve koro alkış aldı. Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri, Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Karadağ tarafından verildi.  Programda ilçede gerçekleşen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. Program başında öğretmenlere Kuyucak Belediyesi tarafından karanfil dağıtıldı.

Kuyucak Belediye Başkanı Mehmet Çömden, “24 Kasım, ülkemizin dört bir yanında öğrencilerimize ışık tutan, onları aydınlık yarınlara hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin günüdür. Gece gündüz demeden, ülkemizin her köşesinde çok zor şartlarda ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aşılayan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi.
Programa Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Belediye Başkanı Mehmet Çömden, daire amirleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 
Son Eklenen Haberler