19 Temmuz 2024, Cuma

Kuyucak'ta temel atma töreni gerçekleşti

25 Ekim 2022, Salı 17:53

     


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “İlk evim ilk iş yerim” projesi kapsamında temel atma töreni Aydın’ın Kuyucak ilçesi Pamukören Mahallesi’nde gerçekleşti.

(FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN)

Pamukören ve Horsunlu Mahallesi’nde yapılacak olan proje kapsamında 265 konut için temel atma töreni gerçekleşti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katıldığı törende büyük coşku vardı. Vatandaşlar da törene yoğun katılım sağladı.

“VATANDAŞA HİZMET EDİYORUZ”

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sağolsun, ikinci hamlede Kuyucak ilçemiz programın içinde yer aldı.  Daha önceki yaptığımız girişimlerimiz neticesinde TOKİ Başkanlığımızca Pamukören ve Horsunlu Mahallelerimizde sosyal konut projeleri için arsalarımızı hazırlamıştık. Bu arsalarımızı TOKİ’ye devretmek suretiyle Kuyucak ilçemizde Pamukören ve Horsunlu Mahallelerimizde 2. Etap 265 konutun temeli Pamukören Mahallemizde atıldı. Tabi bu çok sevindirici bir haber. Bizim açımızdan çok önemli bir konuydu bu. İlçemizde 265 tane hak sahibi olacak vatandaşımızı konut edindirmiş olacağız” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyduğunu belirten Başkan Ertürk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ülke genelinde başlattığı konut hamlesiyle hakikaten gurur duyuyoruz. Biz daha önce 2018 yılında Kuyucak ilçe merkezimizde 180 konutumuzu bitirdik. TOKİ marifetiyle hak sahiplerine teslim ettik. Vatandaşlarımız dua ediyor. İnşaat kalitesinden konutların proje kalitesinden çok memnunlar. Vatandaş memnun olduğu için ikinci etap girişiminde bulunduk. Çok büyük talep var Pamukören ve Horsunlu’daki TOKİ konutlarımıza.  Kuyucak Belediyesi olarak bu çalışmalarımızı 2019 yılında başlattık. Çok hızlı bir şekilde konutlarımız hak sahiplerine teslim edilecek” diye konuştu. 

Pamukören Mahallesi’nde gerçekleşen programa Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın Milletvekili KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, AK Parti Aydın eski Milletvekili Ahmet Ertürk, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, MHP MKYK Üyesi Burak Pehlivan, AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü, MHP Kuyucak İlçe Başkanı Metin Bozkuş, İl Jandarma Komutanı Ali Naci Aldemir, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici katıldı.  
Son Eklenen Haberler